Podobně jako Mahjong pro PC, který najdete v sekci ke stažení, i Mahjong online, se od klasické stolní hry z Číny značně odlišuje. Ve hře Mahjong online má hráč za úkol postupně odstranit všechny hrací kostky z herní plochy.

Hra Mahjong Online

Na začátku hry Mahjong online jsou všechny hrací kostky rozmístěny náhodně na hrací plochu. V různých variantách hry jsou kostičky rozmístěny do různých obrazců. Nejčastější a nejtypičtější rozmístění hracích kostek ve hře Mahjong Online, je ale podobné jako na obrázku níže:

Mahjong online: příklad rozložení kostek na hrací ploše, existjí ale tisíce různých variant, takže vás Mahjong Online nikdy neomrzí.

Mahjong online: příklad rozložení kostek na hrací ploše, existjí ale tisíce různých variant, takže vás Mahjong Online nikdy neomrzí.

Princip hry Mahjong online pak spočívá v tom, že je nutné vyhledat vždy dva shodné páry kostek a ty označit. Tím se označené kostky přesunout zpět do „zásobníku“. Cílem hry je pak tímto způsobem postupně odklidit všechny kostky.

Na první pohled tedy princip hry Mahjong online vypadá velmi snadno. Není to ale tak úplně pravda. Mahjong online je logická hra a podle zvoleného stupně obtížnosti vás dokáže pořádně potrápit. Je zde totiž několik omezujících pravidel.

Nesmíte (hra vám to ani nedovolí) odstranit kostky, které nejsou úplně odkryté. Není také možné odstraňovat kostky z prostředku hrací plochy. Nejprve si těmto kostkám uprostřed musíte „uvolnit cestu“.

Není tak velkou výjimkou že celá řada rozehraných partií skončí vaší porážkou. Některé verze hry Mahjong online pak přidávají další obtíže například v podobně časového limitu. Takže na přemýšlený a volbu strategie pro odklízení jednotlivých kostek pak máte mnohem méně času.

Mahjong online vs. Klasická stolní hra

Mahjong Online je založený na tradiční čínské hře Mahjong , které se blíže věnujeme i na tomto webu. Hra je určena jen pro jednoho hráče. Od klasické stolní verze této hry se liší v mnoha ohledech. S klasickou verzí má tedy mahjong online společného jen pramálo.

Herní pole ve hře Mahjong online obsahuje celkem 144 hracích kostek (stejně jako u klasické stolní hry). Na hracích kostkách jsou nakresleny různé symboly (ty jsou opět shodné s klasickou verzí).